اشکال در ارسال و دریافت صدا

در صورت پیغام خطا از سمت نرم افزار چگونه این موضوع را اطلاع رسانی کنیم ؟

در نرم افزار شوکا قسمتی وجود دارد که شما می توانید پیغام خطای دریافتی را برای ما ارسال نمایید. با زدن گزینه گزارش خطا پنجره ای باز می شود که ضمن تکمیل آن می توانید مشکل را برای ما ارسال نموده تا تیم نرم افزار در سریعترین زمان ممکن ایراد را برطرف نمایند. لازم به ذکر است وارد کردن آدرس ایمیل و شماره تماس ضروری است. در صورت برطرف نشدن هرگونه ایراد می توانید با تیم پشتیبانی شرکت شوکا تماس حاصل فرمایید.

دوستان و همکاران صدای شما را هنگام جلسه نمی شنوند ؟

از سلامت دستگاه های خود مانند میکروفن ، بلندگو و دوربین اطمینان حاصل بفرمایید تیم نرم افزاری شوکا برای شما در نرم افزار امکان تست تجهیزات را قرار داده است .
در قسمت پایین نرم افزار بر روی دکمه تست دستگاه ها کلیک کنید.
۱ – برای تست میکروفن بر روی ضبط صدا کلیک کرده سپس دکمه پخش را بزنید.
۲ . برای تست بلندگوها روی پخش موسیقی کلیک کنید.
۳ . برای دوربین نیز بر روی سربرگ دوربین کلیک کنید

تصویر به کندی یا بریده بریده دریافت یا ارسال می شود ؟

پهنای باند اینترنت یا اینترانت کافی نمی باشد، اگر تصویر شما به کندی ارسال می شود می توانید از قسمت تنظیمات ، تصویر ارسالی خود را با توجه به پهنای باند مورد استفاده خود تنظیم نمائید. در سربرگ تنظیمات بر روی گزینه کیفیت تصویر کلیک نمایید سپس در پنجره جدید می توانید کیفیت ارسالی خود را تعیین نموده و در نهایت به روی گزینه اعمال در پایین صفحه کلیک فرمایید.

تجهیزات دیداری و شنیداری

آیا می شود کنفرانس را ضبط نمود ؟

بله. ابتدا شما وارد سربرگ تنظیمات شوید سپس بر روی گزینه ضبط کنفرانس کلیک نمایید در صفحه جدید گزینه فعال سازی را انتخاب نمایید . شما می توانید نوع خروجی خود را نیز تعیین نمایید توجه داشته باشید اگر تیک ضبط صدای میکروفن نخورده باشد صدا شما ضبط نخواهد شد

پخش صدا و تصویر از دستگاهای خارجی مورد استفاده چگونه انجام می گیرد ؟

بر روی سریرگ تنظیمات کلیک نموده سپس گزینه دستگاه ها را انتخاب نمایید در صفحه جدید شما میتوانید دستگاه های مورد نیاز خود مانند بلندگو ، میکروفن و دوربین را بسته به نیاز انتخاب فرمایید و در آخر گزینه اعمال را کلیک نمایید.

چگونه از سلامت تجهیزات دیداری و شنیداری خود اطمینان حاصل کنیم ؟

از سلامت دستگاه های خود مانند میکروفن، بلندگو و دوربین اطمینان حاصل بفرمایید تیم نرم افزاری شوکا برای شما در نرم افزار امکان تست تجهیزات را قرار داده است .
در قسمت پایین نرم افزار به روی تست دستگاه ها کلیک کنید
۱ – برای تست میکروفن بر روی ضبط صدا کلیک کرده سپس پخش را کلیک کنید
۲ . برای تست بلندگوها روی پخش موسیقی کلیک کنید
۳ . برای دروبین نیز بر روی سربرگ دوربین کلیک کنید وگزینه شروع را کلیک نمایید

در صورت نیاز به راهنمایی چه کار باید انجام دهیم ؟

در صورت نیاز به راهنمایی شما می توانید از گزینه راهنما در انتهای صفحه نرم افزار بهره مند شوید و همچنین می توانید با تیم متخصص شرکت شوکا تماس حاصل فرمایید .

حساب و پروفایل

برای ورود به نرم افزار مشکل دارم ؟

در صورتی که شما با نام کاربری و رمز عبور خود نتوانسته اید وارد نرم افزار شوید

  1. ابتدا نام کاربری و رمز عبور خود را مجددا بررسی نمایید .
  2. سند نیازمندی های نرم افزار را از سایت ما دانلود نموده و مطالعه فرمایید و از رعایت موارد قید شده در سند مذکور اطمینان حاصل فرمایید .
  3. با مراجعه به سامانه پشتیبانی شوکا (http://ticket.shooka.ir) اقدام به ثبت مشکل خود نمائید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

حساب کاربری چیست ؟

شامل نام کاربری و رمز عبور می باشد که برای ورود به نرم افزار به آن نیازخواهید داشت در کنار نام کاربری آدرس پورتال نیز برای شما در نظر گرفته می شود، که پس از خرید سرویس برای شما ارسال می شود .

حساب کاربری را چگونه تهیه کنیم ؟

برای دریافت حساب کاربری با بخش فروش شرکت شوکا تماس حاصل فرمایید.

چگونه رمز عبور خود را تغییر دهیم ؟

با ایجاد نام کاربری، رمز عبوری در اختیار کاربر قرار می گیرد که این گذرواژه توسط کاربر قابل تغییر بوده و به روش زیرمی توان جهت تغییر آن اقدام نمود: پس از ورود به نرم افزار بر روی سربرگ تنظیمات رفته سپس گزینه “کاربر” را انتخاب مینمایید بعد از ورود رمز قدیمی خود را وارد کرده سپس رمز عبور جدیدی را برای خود انتخاب میکنید و در نهایت رمز عبور جدید خود را مجدد وارد کرده و بر روی “ذخیره رمز عبور” کلیک کنید . دقت فرمایید کمترین کاراکتر رمز انتخابی ۶ کاراکتر میباشد لذا شما میتوانید از ۶ کاراکتر بیشتر انتخاب نمایید .

دستگاه های مبتنی برسیستم عامل Android

آیا می توان از گوشی های Bluetooth برای کنفرانس استفاده نمود ؟

در حال حاضر امکان اتصال نرم افزار با Hands Free Bluetooth میسر نیست ولی شما می توانید از هدفون های سیمی هنگام حضور در کنفرانس ها و جلسات خود بهره ببرید. لازم به ذکر است که تیم برنامه نویسی به زودی راه حلی برای استفاده از Hands Free ها و تجهیزات Bluetooth برای شما فراهم خواهند نمود.

چگونه نرم افزار را به روز رسانی نماییم ؟

هنگامی که از سمت تیم نرم افزار نسخه جدیدتری ارائه گردد، نرم افزار به شما پیغامی جهت به روز رسانی نشان می دهد که می توانید به سهولت نرم افزار را به روز رسانی نمایید .

نرم افزار را چگونه تهیه نماییم ؟

شما می توانید نرم افزار نسخه اندروید شوکا را از سایت www.shooka.ir به راحتی دانلود و بر روی دستگاه خود نصب و راه اندازی نمائید.

دستگاه های مبتنی برسیستم عامل IOS

آیا می توان از گوشی های Bluetooth برای کنفرانس استفاده نمود ؟

در حال حاضر امکان اتصال نرم افزار با Hands Free Bluetooth میسر نیست ولی شما می توانید از هدفون های سیمی هنگام حضور در کنفرانس ها و جلسات خود بهره ببرید. لازم به ذکر است که تیم برنامه نویسی به زودی راه حلی برای استفاده از Hands Free ها و تجهیزات Bluetooth برای شما فراهم خواهند نمود.

چگونه نرم افزار را به روز رسانی نماییم ؟

هنگامی که از سمت تیم نرم افزار نسخه جدیدتری ارائه گردد، نرم افزار به شما پیغامی جهت به روز رسانی نشان می دهد که می توانید به سهولت نرم افزار را به روز رسانی نمایید .

نرم افزار را چگونه تهیه نماییم ؟

شما می توانید نرم افزار نسخه اندروید شوکا را از سایت www.shooka.ir به راحتی دانلود و بر روی دستگاه خود نصب و راه اندازی نمائید.

نمی توانیم نرم افزار را دانلود و نصب کنیم ؟

برای دانلود از سرویس APPLE STORE شما نیازمند APPLE ID می باشید که می توانید از موبایل فروشی ها تهیه نمایید.

مشکل ارتباطی

با ویدئو روتر شرکت شوکا ارتباط شبکه ای ندارید ؟

ابتدا شما پنجره Run را در ویندوز باز کنید و دستور CMD را در آن قسمت تایپ و بر روی گزینه ok کلیک کنید پنجره ای مانند پنجره روبرو ظاهر میشود در این پنجره مانند تصویر دستور زیر را تایپ و توسط کلید Enter تایید فرمایید PING 10.10.54.186 در صورتی که بعد از تایید دستور Ping نوشته هایی مانند تصویر برای شما نمایش داده شد شما مشکلی از لحاظ شبکه ندارید در غیر اینصورت ارتباط شبکه ای شما با سرور های ما مشکل دارد .

هنگام برقراری تماس تصویری با پیغام (( خطای ارتباط با پروکسی )) روبرو می شوید ؟

ممکن است پورت ویدئو روتر (۱۷۹۹۰) بر روی Firewall یا دستگاه های امنیتی دیگر به صورت ارسال و دریافت (( Send and Receive )) بسته باشد ولیکن برای برطرف نمودن این مشکل تیم انفورماتیک سازمان شما باید به شما کمک برساند.

نصب و به روز رسانی نرم افزار

در صورتی که پیغامی مبنی بر به روز رسانی ظاهر نشود چکار باید انجام داد ؟

ابتدا وارد نرم افزار شوید سپس بر روی گزینه “تنظیمات” کلیک نمایید سپس گزینه “نسخه نرم افزار” را انتخاب نمایید بر روی گزینه “بروز رسانی” کلیک نموده تا نرم افزار بروزرسانی شود.

نرم افزار را از کجا تهیه کنم ؟

نرم افزار را بسته به نوع سیستم عامل خود، از قسمت دانلود در سایت www.Shooka.ir می توانید دانلود نمائید. شایان ذکر است که نسخه های Windows , IOS , Android توسط تیم برنامه نویسی شرکت شوکا و با توجه به نیاز افراد تهیه شده است. همچنین نرم افزارهای ما برای نسخه های Mac ,Linux به زودی برای دانلود بر روی سایت قرار خواهد گرفت که پیشاپیش از صبر و شکیبایی شما سپاسگزاریم.

نرم افزار را چگونه به روز رسانی کنیم ؟

در صورت ارائه نسخه جدید نرم افزار هنگامی که شما نرم افزار را اجرا نمایید پیغامی مبنی بر به روز رسانی نرم افزار ظاهر می شود که شما با انتخاب گزینه بله می توانید نرم افزار خود را به روز نمایید.

نرم افزار را چگونه نصب کنیم ؟

زبان مورد نظر خود را انتخاب نمایید روی دکمه “بعد” کلیک نمایید با زدن گزینه “مرور” میتوانید مسیر نصب نرم افزار را مشخص نمایید و سپس بر روی گزینه بعد کلیک نمایید گزینه “نصب” را انتخاب نمایید و در پایان اگر بر روی گزینه “Create Desktop Shortcut” کلیک نمایید آیکون نرم افزار را روی Desktop خود خواهید داشت سپس گزینه پایان تبریک نرم افزار شما نصب گردید.

نرم افزار هنگام نصب پیغام خطا می دهد ؟

۱- نرم افزار با نسخه ۲ و ۴ .Net framework سازگار می باشد. در صورت عدم وجود نسخه‌های مذکور نیاز می باشد که نسخه ۲ حتما نصب باشد نرم افزار به صورت خودکار از طریق آپدیت سرور نسخه مربوطه را نصب می کند. در صورت عدم اتصال به آپدیت سرور باید نسخه ۲ تهیه و نصب گردد.
۲- Microsoft SQL Compact Edition 3.5 SP2
۳- DirectX 9
۴- برخی از برنامه های Anti-spy و Firewallها از ورود به نرم افزار جلوگیری می نماید لذا می‌بایست این دسته از برنامه ها را غیر فعال نمود.

نیازمندیهای نرم افزار شوکا

آیا نرم افزارشوکا نیازمند سخت افزاری خاصی است ؟

ارسال با کیفیت HD و دریافت با کیفیت HD:

  • ویندوز ۷
  • پردازنده Core i7
  • پردازنده های Core 2 Quad با حافظه DDR2 یا DDR3
  • فناوری چند نخی
  • ۲GB یا بیشتر حافظه اصلی(RAM)
  • ۲۵۶MB یا بیشتر حافظه گرافیکی(VRAM)
  • ۴۰MB حافظه آزاد دیسک سخت

برای نصب نرم افزار چه نیازمندی هایی وجود دارد ؟

نرم افزار شوکا را می توانید به روی ویندوزهای XP ، Windows 7 32 ,64Bit ، Windows 8 نصب و اجرا نمود البته موارد ذیل می بایست رعایت شود :
۱- نرم افزار با نسخه ۲ و ۴ .Net framework سازگار می باشد. در صورت عدم وجود نسخه‌های مذکور نیاز می باشد که نسخه ۲ حتما نصب گردد.
۲- Microsoft SQL Compact Edition 3.5 SP2
۳- DirectX 9
۴- برخی از برنامه های Anti-spy و Firewallها از ورود به نرم افزار جلوگیری می نمایند، لذا می‌بایست این دسته از برنامه ها را غیر فعال نمود.

پهنای باند مورد نیاز برای ارتباط تصویری در نرم افزار چقدر می باشد ؟

پهنای باند لازم جهت برقراری تماس تصویری دو نفره ۳۸۴Kbps بوده و این مقدار برای تماس با کیفیت HD، ۷۶۸ Kbps به ازای هرکاربر می‌باشد. پهنای باند جهت برقراری تماس های چند نقطه ای با کیفیت HD، ۲Mbps دریافتی و ۷۶۸Kbps ارسال حذف پارامتر Web Proxy میزان Packet Loss کمتر از ۱۰% میزان Jitter کمتر از ۲۰ ms میزان Delay برروی شبکه اینترانت ملی کمتر از ۳۰ms و برروی شبکه اینترنت کمتر از ۳۰۰ ms می بایست IP به آدرس ۱۰٫۱۰٫۵۴٫۱۸۶ توسط کاربران در دسترس باشد. جدول نیازمندی های ارتباطی و پورت های مورد نیاز سرویس ویدئو کنفرانس شوکا:

چگونه وارد نرم افزار شوکا شویم ؟

ابتدا نرم افزار را باز کنید.
اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.
۱- آدرس پورتال:
آدرس اینترنتی مختص به سازمان در شبکه ویدئو کنفرانس شوکا
۲- نام کاربری
نام کاربری تعریف شده شما در سیستم
۳- رمز عبور
رمز عبور خود را وارد کنید (رمز عبور بعد از ورود توسط کاربر قابل تغییر است)